Gręžtiniai pamatai tinka, kai namo projekte nėra numatytas rūsys. Jų įrengimas yra paprastesnis ir pigesnis nei juostinių pamatų, tačiau kainai įtakos turi gruntas (gręžinių pamatų gylis gali siekti kelis metrus, banketės diametras gali siekti 1 m).
Įrengiant gręžtinius pamatus, grunte suformuojamos tam tikro skersmens duobės, į jas įbetonuojami poliai, taip pasiekiant net ir giliai esantį tvirto grunto sluoksnį. Viršuje jie sutvirtinami rostverku – jungiamąja sija. Rostverkas – polinio pamato viršutinė dalis, į kurią remiasi statinys. Rostverkas jungia polius į vieną konstrukciją, paskirsto statinio apkrovą poliams, sulygina jų slūgimą.
Gręžtiniai pamatai pakankamai tvirti ir ekonomiški, naudojama mažiau betono (~ 40 proc.), mažiau reikia atlikti žemės darbų (80 proc. lyginant su juostiniais pamatais), ruošiant statybų aikštelę, nereikia ruošti pagrindo ar žeminti aukštų gruntinių vandenų, darbus galima atlikti ir žiemą, reikia minimaliai aptverti statybų aikštelę. Šiuo metodu įrenginėti pamatus galima ir tankiai užstatytose zonose, nes vykdant darbus nekyla pavojus aplinkiniams pastatams.
Šie pamatai laikomi geriausiais pagal kainos ir kokybės santykį, tačiau, kaip ir visuose namo statybos etapuose, būtina įsitikinti, kad pamatų įrengimo darbus atlieka specialistai. Jei gręžtinių pamatų gylis parinktas neteisingai ir jie nesiremia į tvirtą grunto sluoksnį, vėliau tai sukels pastato judėjimą bei sienų skilimą.
Gręžtiniai pamatai tinka, kai gruntas yra iš molio, nėra labai vandeningas ar smėlėtas. Gręžtinių pamatų negalima daryti, jei gruntas labai minkštas, iš vandeningo smėlio, tokiu atveju labiausiai tinka gręžtinių polių įrengimo būdas naudojant CFA technologiją.
Vienas iš didžiausių gręžtinių pamatų trūkumų yra šalčio tiltai, atsirandantys tarp polių ir rostverko. Nors įtaka pastato šilumos nuostoliams yra minimali, vis dėlto, problema išsprendžiama klojant pastato perimetru horizontalų putplasčio sluoksnį. Norint maksimaliai sumažinti šalčio tiltelį galima dar kloti putplastį tarp polių po būsimuoju rostverku.