Betonavimo darbai

Betonas yra nepaprastai funkcionali ir patvari medžiaga, naudojama įvairiausiems tikslams, pradedant važiuojamųjų kelių tiesimu ir namo pamatais, baigiant grindų betonavimu.

Statybos pramonėje betonas dažniausiai naudojamas kaip pagrindas daugumai konstrukcijų ir be jo išsiversti yra neįmanoma.

erajus

Kuo ypatingi betonavimo darbai?

Betonas gaminamas iš natūralių medžiagų, t. y. cemento, užpildo (žvyro ar smėlio) ir vandens. Einant keliu galima  visur matyti betoną – jis naudojamas statant didelius pastatus, tiltus, tiesiant kelius, šaligatvius, klojant grindis ir pan. Tokia plati panaudojimo sritis tik įrodo, kad betonavimo darbai – nepakeičiama statybų dalis. Trumpai tariant, betonas reikalingas visur, kur yra struktūra. Tačiau yra ir daugiau svarbių priežasčių, kodėl betonas naudojamas statyboje, t. y.:

  1. Betonas konstrukcijoms suteikia itin didelį stiprumą ir stabilumą.
  2. Betonas yra gana nebrangus ir jį galima lieti įvairiomis formomis. Dėl šio lankstumo ir universalumo betonas tampa reikalingiausia ir pagrindine statybine medžiaga.
  3. Betonas yra ekologiškas, nes gaminamas iš natūralių ingredientų, todėl jį nesunku perdirbti. Ruošiant naują betono mišinį, galima panaudoti susmulkintą ir perdirbtą betoną.